Site Loader

Odklad splátek úvěrů kvůli koronaviru

Jak zažádat o odklad splátek úvěru a co je potřeba splnit? Na které úvěry se odložení vztahuje?

Navrhovaná opatření ministryní financí byla zmírněna a odložení splátek se netýká všech, kdo mají půjčku, hypotéku nebo finanční leasing. Jde o možnost, jak aktivně zažádat o odložení splátek ve chvíli, kdy to opravdu potřebujete. Pokud tedy můžete dál splácet, bylo by zbytečné prodlužovat trvání půjčky.

Pravidla pro odklad splátek půjčky                  

  • Žádat mohou fyzické osoby, živnostníci i firmy
  • Je nutné aktivně požádat o odložení splátek
  • Odložit splácení je možné u bankovních i nebankovních poskytovatelů
  • Úvěry musí být sjednány před datem 26. března 2020
  • Pro schválení odložení splátek nesmíte být v prodlení se splácením více než 30 dní

Pro tyto typy úvěrů splátky odložit nelze

  • Kreditní karty
  • Kontokorentní úvěry
  • Revolvingové úvěry
  • Operativní leasingy

Jak na žádost o odložení splátek půjčky?

Odklad splátek úvěru nefunguje automaticky. O odložení na dobu třech až šesti měsíců musíte aktivně požádat u své banky či nebankovního poskytovatele, kde je půjčka vedená. Žádost pro odložení splátek má většinou podobu formuláře, ke kterému je třeba připojit čestné prohlášení o tom, že situace okolo pandemie citelně zasáhla vaše příjmy.

Důvody pro odložení splátek

Banky a poskytovatelé půjček se snaží monitorovat stav jednotlivých klientů a co nejvíce zamezit možným nepříjemným situacím spojeným s nesplácením půjček. Odklad splátek na 6 měsíců je však potřeba zvážit i z druhé strany, a pokud to není nezbytně nutné, raději se takovému řešení vyhnout. U většiny poskytovatelů totiž nebudou prominuty úroky, které se nasčítají za prodlužovací období. Kvůli tomu se vám splácení půjčky nejenom prodlouží, ale i prodraží i přesto, že je výše úroku zastropována na maximálně 9 %.

Na kolik vás odložení splátek přijde? Kalkulačka odkladu splácení vám ukáže výsledek.

Odklad splátek u jednotlivých bank

O každé odložení splátek je nutné požádat u banky, kde máte úvěr vedený. Základní pravidla odkladu jsou stejná pro všechny, ale postupy, jak podat žádost, kdy bude vyřízena a co všechno musíte doložit, se liší u každé banky. Pečlivě sledujte novinky a aktuální informace u banky, kde potřebujete problém řešit. Jednotná propracovaná metodika odkladu splátek totiž neexistuje.

Hledáte pomoc při odkladu splátek? Kontaktujte nás a zdarma pro vás vymyslíme nejlepší řešení.

Podle nejnovějších informací již lidé využili odklad splátek spotřebitelských úvěrů dohromady za miliardové částky a banky evidují statisíce žádostí o využití možnosti odložení. Je tedy zřejmé, že zavedené opatření má svůj důvod a mnoho lidí v těžké situaci kvůli omezeným příjmům vítá příležitost na zotavenou pro rodinný rozpočet.

Post Author: mirek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *