Zákonné opatření o odkladu splátek nezapomíná ani na leasing. Všichni, jejichž příjmy byly zasaženy aktuální situací okolo pandemie koronaviru, mohou požádat o odložení pravidelných splátek až o 6 měsíců. Žádosti by mělo být vyhověno co nejdříve bez zbytečného prodlení.

Jak podat žádost o odklad leasingové splátky

Díky možnosti odkladu až 6 měsíčních splátek leasingu pro fyzické osoby, živnostníky i firmy, existuje další způsob, jak ulevit finančnímu rozpočtu v době krize.

Jednotný návod, jak podat žádost o odklad splátky leasingu neexistuje a vše si řídí každá společnost sama. Nejčastější variantou je online formulář. Podle zákona by poskytovatel neměl vyžadovat přímé odůvodnění a přímo vyhovět žádosti. V mnoha případech je však potřeba doložit alespoň čestné prohlášení, že vám aktuální situace okolo koronaviru znemožňuje řádné splácení.

A když víte, že nesplňujete zákonem dané podmínky pro odklad splátek a přesto by se vám tato možnost hodila? Obraťte se s individuální záležitostí na vašeho poskytovatele, nebo si nechte bezplatně poradit od našich finančních poradců.

Pravidla odkladu splátky leasingu

  • Smlouva o finančním leasingu musí být uzavřená před datem 26. 3. 2020
  • Nesmíte být v prodlení se splácením déle než 30 dní

První splátka, která bude odložena je v měsíci následujícím po podání žádosti o odklad. Z toho důvodu je nejlepší, pokud vše stihnete vyřídit co nejdříve.

Na jaké případy se odložení leasingu nevztahuje?

Odložení splátek není možné pro operativní leasingy. Týká se tedy pouze finančních leasingových splátek. Výjimkou mohou být situace, kdy je smlouva nastavena tak, že po konci operativního leasingu odkupuje předmět financování přímo klient.

Některé společnosti poskytující operativní leasingy však nabízí určité formy řešení krizové situace, takže v určitých případech je možný odklad splátek operativního leasingu. O aktuálních možnostech se informujte u svého poskytovatele leasingu. Není to však nařízeno vládou, takže záleží hlavně na solidaritě a pochopení dané společnosti.

Kolik bude stát odložení splácení leasingu? Využijte naši kalkulačku.

Chcete mít pod kontrolou své finance? Odložení splátek není jediným řešením

V souvislosti s optimalizací finančního rozpočtu a v návaznosti na dlouhodobější snížení příjmů v souvislosti s pandemií COVID-19 je na místě zauvažovat nad kompletní revizí vašich financí. Jde zejména o půjčky, hypotéky, leasingy, ale i případné investice. Nastavení měsíčního rozpočtu v době krize a při působení faktorů ovlivňujících výši pravidelného měsíčního výdělku, se hodí každá uspořená tisícovka.

Vyznat se ve finančních produktech je složité i za normální situace. A co teprve teď, kdy se kromě standardních leasingů, půjček a úvěrů řeší odkládání splátek, kompenzace a nejrůznější úlevy. Nebojte se vyhledat pomoc profesionálů, kteří jsou mezi financemi jako doma. Využijte kontaktní formulář a nezávazně zjistěte, jaké máte možnosti.