Bezplatné finanční poradenství s odkladem splátek u spotřebitelských úvěrů.

Zasáhla aktuální situace ohledně pandemie koronaviru vaše příjmy a potřebujete požádat o odklad splátek půjčky? Tuto možnost začaly některé banky nabízet ještě předtím, než bylo nařízení schváleno Senátem.

Odklad splátek je bez poplatků, ale úroky se stále načítají

Možnost odložit splátky spotřebitelského úvěru až o 6 měsíců je řešením, jak pomoci všem, kteří se dostali do finančních potíží kvůli omezujícím vládním nařízením. I přesto, že samotný odklad je bez poplatků, je potřeba počítat s tím, že kvůli odložení o tři až šest měsíců se v následujícím období přičtou ze zbývající nesplacené jistiny připadají k období před požádáním o odklad.

Využít odklad splátek spotřebitelského úvěru by proto mělo být dobře zvážené. Odůvodněnost, že jste se skutečně dostali do potíží se splácením kvůli koronaviru, většina bank řeší formou čestného prohlášení.

O kolik zaplatíte více kvůli odložení? Využijte kalkulačku odložení splátek

Existuje jiná možnost, než odložení splátek?

Pokud nejste v akutní situaci a splátky zvládnete splácet, je zde stále riziko dlouhodobějšího propadu příjmů. Nastavená výše splátek vás za čas může začít výrazně omezovat a představovat velkou zátěž pro napnutý rodinný rozpočet. Zkuste zauvažovat, jestli není na čase využít refinancování, případně konsolidaci více úvěrů do jednoho.